Lettre d'information

خطوط تولید › فلزکاری 

فلزکاری

دریافت اطلاعات


فلزکاری روند کار با فلزات، برای ایجاد قطعات مجزا، مجموعه ها، و یا سازه های در مقیاس بزرگ است. فرآیندهای فلزکاری، هر چند متنوع و تخصصی، می توانند با عناوین فرایند های شکل دهی، برش، و یا اتصال طبقه بندی شوند. هر یک از این دسته بندی ها شامل مراحل مختلفی هستند.
 

ریخته گری

در فلزکاری، ریخته گری شامل ریختن فلز مذاب در قالبی، که دارای یک حفره توخالی به شکل مورد نظر است، و سپس اجازه دادن به سرد و جامد شدن آن می باشد. بخش جامد همچنین به عنوان قطعه ریخته گری، که برای تکمیل فرایند از قالب خارج شده و یا شکسته می شود، نیز شناخته می شود. ریخته گری اغلب برای ساخت اشکال پیچیده ای که ساخت آن به روش های دیگر دشوار یا غیر اقتصادی باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
 

فرانید ریخته گری مدرن به دو دسته اصلی تقسیم می شود: ریخته گری مصرفی و غیر مصرفی: این تقسیم بندی در مرحله بعدی با توجه به جنس قالب، مانند ماسه یا فلز، و روش ریختن، مانند گرانش، خلاء، یا فشار پایین، ادامه می یابد.
 

فرآیندهای شکل دهی

فرایند های شکل دهی فلز یا قطعه کار را با تغییر شکل دادن جسم، بدون از بین بردن هر گونه ماده ای، تغییر می دهند. شکل دهی با استفاده از سیستمی از نیروهای مکانیکی انجام می شود، و به ویژه برای شکل دهی فلز خام با حرارت مناسب است .

فرآیندهای برش

برش مجموعه ای از فرآیندهایی است که در آن ماده با حذف مواد اضافی با استفاده از انواع مختلف ابزارها برای رسیدن برای رسیدن به شکل نهایی با مشخصات مورد نظر و هندسه مشخص تغییر پیدا می کند. نتیجه خالص برش دو محصول است، ضایعات یا مواد اضافی، و قطعه نهایی. به طور مثال در نجاری، ضایعات تراشه های چوب و چوب اضافی خواهد بود. در برش فلزات ضایعات براده های فلز و فلز اضافی است.

فرآیندهای اتصال

جوشکاری یک فرایند ساخت است که مواد، معمولا فلزات یا گرمانرم ها، را با ایجاد انعقاد پیوند می دهد. این عمل اغلب با ذوب کردن قطعه کار و اضافه کردن مواد پرکننده برای ایجاد استخری از مواد مذاب که با سرد شدن تبدیل به یک اتصال قوی می شود، انجام می پذیرد. گاهی اوقات فشار همراه با گرما، و یا به تنهایی، مورد استفاده قرار می گیرد تا جوش را ایجاد کند.


باشگاه مشتریان

ایمیل:

  

رمز عبور:

  

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه پکصا، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


پکصا, ماشین سازی, ماشینسازی, طراحی, ساخت, کارخانه, تولید, صنعت, آلودگی هوا, کنترل آلودگی, کنترل غبار, غبارگیر, سیکلون, مولتی سیکلون, بگ فیلتر, فیلتر پارچه ای, جت فیلتر, پالس جت, داستکالکتور, جداکننده, سپراتور, آسیاب, خردکن, سنگ شکن, گریت بلاست لوله, شات بلاست دروازه ای, شات بلاست تونلی, شات بلاست اویز, شات بلاست میزگردان, شات بلاست میز گردان, شات بلاست تونلی کپسول, کپسول سی ان جی, شات بلاست ورق, شات بلاست مقاطع, شات بلاست میلگرد, شات بلاست آویز, شات بلاست بشکه ای, شات بلاست میزی, توربین, الواتور, باکت الواتور, بالابر, بالابر کاسه ای, بالابر قاشقکی, بالابر زنجیری, اسکرو کانویر, اسکرو کانویر, کانویر, تسمه نقاله, انتقال مواد, بلت, تسمه, ایرلاک, قفل هوا, روتاری, دریچه, گیت, پاتیل, گرم کن پاتیل, پیشگرم پاتیل, زینتر کوره, زینتر گازی, زینتر, زینتر خاک, ترولی شارژ, شارژر قراضه, شارژ کوره, شارژ اتوماتیک, هود, هود کوره, هود مکش, کوره عمودی, کوره پخت, کوره دوار, کوره افقی, جرثقیل, جرثقیل سقفی, جرثقیل تک پل, جرثقیل دوپل, جرثقیل دروازه ای, جرثقیل نیمه دروازه ای, چنگ, چنگک