سیکلون راندمان بالا

سیکلون با استفاده از عمل سیکلونی ذرات غبار را از جریان گاز جدا می کنددر یک سیکلون معمولی، جریان گاز حاوی غبار با زاویه ای معین وارد سیکلون شده و به سرعت چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز ایجاد شده توسط جریان دایره ای شکل ذرات غبار را به سمت دیوار سیکلون پرتاب می کند. پس از برخورد به دیوار، این ذرات داخل قیفی که در زیر سیکلون قرار دارد (هاپر) می افتند. 
 

مزایا

 طراحی و مهندسی توسط متخصصین جمع آوری غبار
 سازه مقاوم از ورق با جنس فولاد کربنی و ضخامت 4 میلی متر
 جوشکاری داخلی
 

ویژگی ها

 مهندسی سفارشی برای دربرگرفتن کاربردهای خاص
 هوادهی از 1000 تا 20000 متر مکعب بر ساعت
 وجود اندازه های استاندارد از قطر 400 تا 1100 میلی متر
 ساخته شده از ورق فولاد کربنی، آلومینیومی، فولاد ضد زنگ و AR

ورودی و خروجی سیکلون

ورودی هوای حاوی غبار و خروجی هوای تمیز در تصویر زیر نشان داده شده است. معمولا ورودی و خروجی به صورت فلنجی طراحی می شوند تا امکان اتصال آسان به تجهیزات و کانال کشی های قبل و بعد را امکان پذیر نماید.


 

تخلیه غبار سیکلون

به طور کلی مناسب ترین گزینه برای تخلیه غبار سیکلون روتاری ولو ایرلاک می باشد. وجود اختلاف فشار بین داخل محفظه سیکلون و محیط بیرون منجر به مکش هوا به داخل سیکلون و مختل کردن عملکرد آن می شود. از این رو استفاده از روتاری ولو کاملا ایرلاک باعت می شود تخلیه غبار بدون تاثیرات منفی بر روی عملکرد سیکلون صورت پذیرد.
استفاده از سیکلون برای تخلیه غبار، اگرچه گزینه استاندارد و بسیار مناسبی می باشد، در کاربری های کوچک و با ظرفیت پایین معمولا گزینه گرانی محسوب می شود. در چنین شرایطی همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است با تعبیه یک محفغظه میان بین سیکلون و محیط بیرون و با استفاده از شیرهای دستی تخلیه غبار به شکل دستی انجام می پذیرد.
گزینه های اختیاری

 طراحی سفارشی سازه پشتیبانی با توجه به نیاز مشتری
 کانال تبدیل در ورودی و خروجی برای اتصال به سیستم کانال کشی
 دمپر خروجی / گرداب شکن / محفظه انبساط
 عایق برای کاربردهای دما بالا
 بدنه و مخروط لاستیک اندود برای کاربردهای سایش بالا
 وجود مدل مولتی سیکلون