مولتی سیکلون

موارد استفاده
مولتی سیکلون پکصایک واحدجمع آوری غبار بسیار کارآمد است که در جایی که درجه بالای جداسازی ذرات لازم باشد فوق العاده مفید است. این واحد می تواند برای غبار ریز و یا درشت و همچنین با انواع گرد و غبار به شدت خورنده استفاده شود. موارد مناسب استفاده برای تمیز کردن گازهای حاصل از فرآیندهای صنعتی مانند پردازش خاک و سنگ، ریخته گری، صنایع فولاد و همچنین تمیز کردن گاز باقی مانده از کارخانجات  دارای کوره می باشد.مولتی سیکلون پکصا به صورت سیکلون های کوچک موازی مرتبط ساخته شده است و در هفت اندازه تولید می شود. تعداد سیکلون های  کوچک در هر اندازه متغیر است. سریمولتی سیکلون پکصارا  می توان برای جریان گاز از 600 تا 63000 متر مکعب برساعت و حداکثر درجه حرارت 300 درجه سانتی گراد ارائه می گردد.
 
ساخت - عملکرد
هر واحد سیکلون متشکل از تعدادی سیکلون های کوچک موازی مرتبط می باشد. در ورودی هر یک از سیکلون ها یک چرخ پره دار نصب شده که از نظر ایرودینامیک آزمایش شده و یک حرکت چرخشی در گاز ورودی ایجاد می کند. این چرخش، ذرات جامد گاز را وادار به حرکت به سمت بدنه سیکلون، و نیز به سمت خروجی غبار در پایین واحد می نماید. محفظه سیکلون از ورق فولادی ساخته شده، و شامل دریچه هایی برای بازرسی و تمیز کردن می باشد. ورودی و خروجی فلنج دار بوده و قاب از پروفیل زاویه دار مقاوم ساخته شده است. در صورت لزوم می توان ارتفاع هایی غیر از موارد ارائه شده در جداول ارائه داد.
 
مونتاژ - تحویل
واحد بالایی جداکننده گرد و غبار و مجموعه سیکلون ها به صورت پیش-مونتاژ شده تحویل داده می شوند. واحد پایینی و قاب به صورت جداگانه تحویل داده شده، و مونتاژ آنها در سایت انجام می شود. این واحد ها بدون عایق تحویل داده می شوند؛ بهتر است عایق کردن در محل و در ترکیب با دیگر عملیات عایق کاری انجام شود. توجه داشته باشید که در طول مونتاژ از آب بندی کامل نقاط اتصال واحدهای بالا و پایین اطمینان حاصل شود.
 
لوازم جانبی
  • دمپر غبار
  • ظرف  انباشت  غبار
  • شیر دوار