اسکرو فیدر وزنی

دریافت اطلاعات

اسکرو فیدرها برای تغذیه یا انتقال مواد حجیم خشک به صورت های مختلف (بچ، پودری، گرانولی و ..) مناسب هستند. این تجهیز در نوع حجمی و وزنی قابل استفاده است.
در اسکرو فیدر حجمی، جریان حجمی ماده اساس انتقال است. سرعت تنظیم شده، میزان حجم جابجا شده ماده را تعیین نموده و زمان لازم برای آن را مشخص می کند. تغذیه با این روش یک راه سریع و راحت برای انتقال مواد خشک است؛ با این حال، میزان رطوبت، ویژگی های جریان، اندازه ذرات و وزن توده مواد، همگی بر پر شدن اسکرو تاثیر می گذارند.
در اسکرو فیدر وزنی، یک سیستم توزین به یک فیدر حجمی متصل می شود. وزن اسکرو به همراه ماده انتقالی، میزان خروجی محصول و در نتیجه سرعت چرخش اسکرو را تعیین می کند. در این حالت، می توان مشخص نمود که فرآیند متوقف شود و یا بعد از اینکه محتویات خود را خالی نمود، توقف نماید. این روش تغذیه به روش کاهش وزن یا Loss in Weight (LIW) نام دارد. در این روش، جریان مواد، پیوسته و ثابت است. یک همزن اختیاری می تواند از پل زدن مواد با جریان ضعیف (مانند: پودر کاکائو، آرد) جلوگیری کند. این سیستم برای افزودن مواد (dosing) با مقادیر کم یا دقیق به فرآیند، مانند افزودن رنگدانه به کاشی، چاشنی به چیپس و ..، مناسب هستند.

اسکرو فیدر حجمی یا وزنی؟
عموما یک سیستم تغذیه حجمی ارزان تر از یک سیستم تغذیه وزنی است. با این حال، سیستم وزنی (LIW) دقیق تر بوده و الزامات دقت بالا را فراهم می کند. مزیت دیگر این سیستم، صرفه جویی در مقدار ماده اولیه است؛ بنابرین در انتقال مواد با ارزش بالا، استفاده از این سیستم توصیه می شود. مهندسین مجرب پکصا، مفتخرند تا شما را در انتخاب نوع صحیح فیدر، متناسب با نوع ماده و نیاز شما، یاری دهند.

عملکرد اسکرو فیدر 

اسکرو فیدر شامل مجموعه موتور گیربکس، هاپر، اسکرو و ماژول توزین است. مواد از طریق هاپر به مجموعه وارد شده و توسط اسکرو (ها) به محل مورد نظر منتقل می شود. اسکرو فیدرها، متناسب با نوع ماده و کاربری، می توانند به صورت تک یا دو ماردون باشد.ویژگی های منحصر به فرد اسکرو فیدر

بازرسی و تمیزکاری آسانبازرسی و تمیزکاری این فیدرها بسیار آسان است.
قابلیت تبدیل اسکرو فیدرهای وزنی به حجمی | اسکرو فیدرهای وزنی به راحتی قابل تبدیل به اسکرو فیدر حجمی هستند.
مناسب برای مواد با خواص مختلف | این اسکرو فیدرها برای انتقال هر ماده با جریان خاص و با ظرفیت‌های مختلف، یک پیشنهاد متناسب داراست.
سیستم کنترل پیشرفته | کنترلر تعبیه شده برای فیدرها قابلیت تنظیم میزان ماده انتقالی را فراهم می‌کند.

مشخصات فنی

ظرفیت: 43,300-0.2 لیتر در ساعت
جنس: فولاد کربنی، استنلس استیل 304/316
دمای کاری: 50-0 درجه سانتی‌گراد
دمای ماده انتقالی: 80-15- درجه سانتی‌گراد
ورودی و خروجی: فلنج مربعی یا گرد / کلمپ آسان باز شو

گزینه‌های اختیاری

تمهیدات ضد انفجار
همزن افقی
همزن عمودی

جدول راهنما انتخاب فیدر اسکرو

رفتار جریان مواد جامد حجیم مختلف، بسته به خواص مواد یا هندسه ذرات می تواند بسیار متغیر باشد. هیچ طرح یا سایزی از فیدر نمی تواند تمام ویژگی های مواد مختلف یا نیازهای عملیاتی را تامین کند. لیست کوتاه زیر رفتارهایی را که معمولاً با آن مواجه می‌شویم و راه‌حل‌هایی که سازندگان تجهیزات تغذیه برای رفع این چالش‌ها برای مواد جامد حجیم توسعه داده‌اند، توصیف می‌کند.

 مواد با جریان آسان - Easy-Flowing | مانند پِلِت های پلاستیکی، گرانول ها و پولک ها که اغلب با یک فیدر تک ماردون اندازه گیری می شوند. ماردون ها در اندازه و هندسه‌های مختلف برای تطبیق با ویژگی‌های مواد و نرخ‌های تغذیه مورد نظر در دسترس هستند.
 مواد قابل جریان - Floodable | از جمله مواد ریز مانند بخارات سیلیس، گچ و خاک دیاتومه، اگر به درستی در حین تخلیه از هاپر و تغذیه کنترل نشوند، می توانند مانند مایعات رفتار کنند. در این حالت اغلب یک فیدر با اسکروهای دوقلوی به هم قفل شده بهترین انتخاب است. اسکروهای درهم تنیده به عنوان یک شیربرای کنترل جریان مواد عمل می‌کنند.
 مواد با جریان سخت - Difficult-Flowing | مانند فایبرگلاس و ذرات لاستیک، اغلب نیاز به فیدر با طرح های خاص و یا سایر دستگاه‌های کمک جریان دارند تا امکان کنترل بهتر تخلیه در طول تغذیه فراهم شود. گزینه های اندازه گیری مختلفی وجود دارد که اسکرو فیدرها و فیدرهای ارتعاشی رایج ترین گزینه ها هستند.
 مواد چسبنده - Cohesive | مانند دی اکسید تیتانیوم، پیگمنت ها، API ها و کنسانتره های مس، که چالش های بیشتری را در طول فرآیند ایجاد می کنند؛ به ویژه به پل زدن در داخل هاپر، تشکیل کیک و یا چسبیدن ذرات بر روی سطوح تجهیزات حساس هستند. این مواد اغلب توسط یک اسکرو فیدر دوقلو با همزن عمودی، به بهترین وجه مورد استفاده قرار می گیرند.
 مواد شکننده و خرد شونده - Fragile and Friable | مانند بسیاری از محصولات غذایی و الیاف که باید به دقت کنترل شوند. فیدرهای تک ماردون، در صورت پیکربندی صحیح، گزینه ای برای این کارکرد هستند.

بدون دقت، تکرار پذیری و قابلیت اطمینان فیدر برای فرآیند شما، یکپارچگی هر دستور - و در نتیجه محصول نهایی - به خطر خواهد افتاد. این امر به طور مستقیم بر قابلیت اطمینان سیستم، بازده محصول و عملکرد اقتصادی عملیات کلی تأثیر می گذارد.

 
 
 
همزن TC TA TS SS AS AS-L
جریان بسیار آزاد - very free flowing    
جریان آزاد - free flowing                        
- rel. free flowing                      
جریان ضعیف - poor flowing                                  
غباری - dusty                          
چسبناک - sticky                                                  
کلوخه - lumpy                                                
چرب - greasy                                      
مرطوب - damp                        
هیگروسکوپیک - hygroscopic                            
پل زدن - bridging                                                  
راتل - ratholing                                                  
flooding                                                
فشرده - compacting                                        
سیال - fluidizing                                                    
  1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5
 

 
پودری فیبرها
پلت پولکی
گرانولی