روتاری ولو دما بالا - سری T

دریافت اطلاعات
چنانچه در صنعت خود نیاز به استفاده از روتاری ولو برای کارکرد در دمای بالا دارید، روتاری ولوهای دما بالا (سری T) پکصا این امکان را برای شما فراهم آورده است. با توجه به انبساط مواد در دمای بالا، برای حفظ میزان لقی و ایرلاک بودن روتاری ولو، ضریب انبساط حرارتی در محاسبات طراحی این شیرها لحاظ شده است؛ چرا که در صورت عدم توجه به این مسئله، روتور و بدنه به هم برخورد کرده یا در هم قفل خواهند شد.

در طراحی این کلاس از روتاری ولوها، مکانیزم بیرینگ خارجی برای یاتاقان‌بندی شفت لحاظ شده است تا از مواجهه با دمای بالا اجتناب شود؛ در غیر اینصورت یاتاقان‌بندی دچار تنش حرارتی شده و این امر منجر به از بین رفتن همراستایی شفت و در نتیجه برخورد روتور و بدنه شیر خواهد شد. آب‌بند (کاسه نمد) های بکار رفته در این شیر از جنس FKM/FPM (با نام تجاری ویتون) هستند، این نوع آب‌بندها قادر هستند افزایش دما تا 200 درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند. به منظور کارکرد صحیح سیستم، انتقال قدرت در روتاری ولوهای دما بالا از طریق چرخ زنجیر صورت می پذیرد. این امر مجموعه موتور و متعلقات را از محدوده حرارت بالا دور نگه داشته و در طولانی مدت باعث افزایش طول عمر و کارکرد صحیح این تجهیزات می‌شود.

 

به منظور استفاده از روتاری ولو در دماهای بالا (بالاتر از 200 درجه سانتی گراد)، اجزای اصلی روتاری ولو مانند روتور، از جنس مقاوم به حرارت ساخته می‌شود. در دماهای خیلی بالاتر، لازم است که شافت و بدنه روتاری ولو بوسیله آب نیز خنک‌کاری شوند.


 
 

 مشخصات فنی

ظرفیت: 38-5 لیتر بر دور
 جنس: فولاد کربنی، استنلس استیل 304/316
حداکثر اختلاف فشار: 0.7 بار
حداکثر دمای محصول: 220 درجه سانتی‌گراد
 بیرینگ خارجی: جهت پیشگیری از آسیب توسط تنش حرارتی
 آب‌بند دما بالا: مانند آببند از جنس FKM/FPM
 انتقال قدرت با چرخ زنجیر: جهت دور نمودن بخش محرک از منبع دما

 
مشخصه دمای کاری (C°)
از 20- تا 80+ از 80+ تا 150+ از 150+ تا 220+
درایو مستقیم    
چرخ زنجیر          
در حضور بیرینگ خارجی
بیرینگ خارجی
جنس کربن استیل
جنس استنلس استیل  
پوشش کروم
آب‌بند استاندارد NBR    
آب‌بند دما بالا Viton  
 
 

کاربردها


   
آرد

   
ماسه
   
   
پلی اتیلن، پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE)، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، PVC